Книги, які читають під час війни


Цієї осені,  по багатьох містах України відбулися книжкові фестивалі. Дуже важливим є те, що під час важкої війни відкриваються книгарні й українці повертаються до книжок і читання. Зокрема фентезі, психологія, сучасний роман та ілюстровані видання про Україну та українців.  

  «Книга надиху» Мирослав Дочинець 

 Мирослав Дочинець є одним з найвідоміших письменників сучасності в Україні. Однак, він є не тільки прозаїком, а й журналістом , видавцем та громадським діячем. Нова книжка - про життя як безнастанний дар; про духовні вершини Афону і маленькі карпатські верховини; про те, що робить істоту і безсмертною; про вічні істини і про вічний пошук щоденних крихт радості; про особисте і вселюдське; про земне і небесне, що дарує надих. А ще в цій книжці нуртує мови - чар текстів, переплетених із таїнством змісту. Невтомне і невтоленне збирання зілля Слова.

«Ці дивовижні українці» Олена Шостко

Захоплива космічна мандрівка у світ України та людей, котрі її населяють. Космічна, бо Україна — це цілий всесвіт, де діє безвідмовний закон тяжіння українця до землі, де сяє, але не завжди гріє сонце свободи. Тут тисячолітня історія та новітні українські ноу-хау, тут смачнюча бабусина їжа й таємничі прадавні символи. А все це разом складається в один неповторний код-орнамент, що поєднує нас у єдине ціле і робить українську галактику відмінною від інших. А ще мандрівка космічна тому, що українці — просто Космос! І цей проєкт — найкращий привід у цьому переконатись!

"Книга-мандрівка. Україна" Ірина Тараненко, Юлія Курова, Марія Воробйова, Марта Лешак- Це захоплююча та детальна збірка фактів про Україну та українську культуру, яка точно зацікавить як дорослих, так і молодших читачів. Автори пропонують нам 1200 непересічних відкриттів, які розкривають найцікавіші місця країни, відзначають видатних українців та розповідають про важливі події, що вплинули на історію та життя кожного українця. Один з головних плюсів книги - її велика інформативність. Автори докладно досліджували тему, збираючи важливі та цікаві факти з різних галузей - історії, культури, природи, науки та багато інших. Книга запрошує нас у захоплюючу подорож країною, розкриваючи її унікальність та багатогранність.


"Вибір", Едіт Еґер

Книжки докторки Едіт Еґер зовсім по-іншому сприймаються, ніж рік тому, коли вони тільки вийшли в українському перекладі. Вони ще більш актуальні.Авторка – психотерапевтка та вціліла в Аушвіці, у бестселері "Вибір" вона відверто описала своє життя до, під час і після війни та концтабору.Їй було важливо передати свій досвід у подоланні будь-якої психологічної травми. Щоб краще пояснити, як працює її терапія, вона розповідає історії і своїх пацієнтів, у яких досить поширені проблеми нашого часу. Натомість її травма, з якою вона жила кілька десятиліть – це синдром вцілілого.Докторка Еґер нікому не розповідала, що вона була в Аушвіці. Одного разу вона випадково почула, як її чоловік розповідає це їхній доньці і миттєво побігла у ванну, закрилася там, відчуваючи великий сором і дику лють на чоловіка за це. Зрештою, вона впоралася зі своєю травмою, яка завдавала їй великих страждань.В кінці книжки вона пише: "Якщо я змогла, ви теж зможете".  Ще одна її настанова – що б з нами сталося, ми завжди маємо вибір – бути жертвою, чи вцілілим. Її книжка "Вибір" стала світовим бестселером, через два роки вона написала другу книжку на прохання багатьох читачів. "Дар" – це посібник з психологічної гігієни, тут 12 уроків, про 12 найпоширеніших проблем та ключі від їх звільнення. Це ті книжки, які можуть допомогти пережити горе та труднощі, а особливо травми через війну. 

 "Незриме життя Адді Лярю", В. Е. Швао Фентезі було в трендах під час пандемії коронавірусу. Читачі вибирали літературу, яка б дозволила втекти від реальності, поринути в магічний світ героїв з надзвичайними силами. Книжка Вікторії Шваб "Незриме життя Адді Лярю" вийшла за день до початку війни в Україні. І як тільки відновила роботу наша онлайн-крамничка, до нас прийшли саме за цієї книжкою. Історія дуже захоплююча. Головна героїня підписала фаустівську угоду. Вона отримала вічне життя, але є один момент. Її ніхто не пам’ятатиме, як тільки попрощається з нею. Адді Лярю століттями живе з цим прокляттям, шукаючи різних способів, щоб його позбутися. Єдиний, хто її відвідує – зеленоокий демон, він з’являється раз на рік, у день укладання угоди. Але ось вона опинилася у сучасному Нью-Йорку і раптом її впізнає працівник книгарні. Окрім містики, любовних історій, тут багато цікавого про мистецтво. 

"Рецепт ідеальної дружини", Карма Браун

Популярна література це також те, що відволікає, і тому й на неї є попит. У "Рецепті ідеальної дружини" розповідаються історії двох жінок, які у якийсь момент перетинаються. Еліс переїжджає з чоловіком із Нью-Йорка до тихого передмістя. У неї не все гаразд у шлюбі. Вона намагається розпочати нову діяльність, нове життя, почувається розгубленою і самотньою. Та одного дня вона знаходить кулінарну книгу попередньої господині цього будинку, яка жила тут у 50-х роках і яка окрім рецептів страв, записувала туди свої нотатки щодо подружніх проблем. Для Еліс вони стали підтримкою, а згодом вона у них знайшла вирішення і своєї проблемної ситуації. Історія про боротьбу жінок за свої права.

"Тривожні люди", Фредрік Бакман

Фредрік Бакман перерахував 50 тисяч шведських крон для українських біженців, але це не єдина допомога. Його книжки стали для багатьох українців підтримкою. Всі книжки цього автора під час війни користуються попитом, але найчастіше замовляють "Тривожних людей". Попри назву, це дуже позитивна, смішна та емоційна книжка. Тут багато емпатії, те, чого так особливо потребують українці. Це і комедія, але є тут щось і від психологічного роману. Усе почалося з невдалого пограбування банку. Грабіжник не тільки залишився без грошей, а ще й зайшов не в ті двері, довелося взяти в заручники восьмеро людей. Вони всі оглядали квартиру, яку виставили на продаж. В одному приміщенні опинилися подружжя пенсіонерів, старенька бабуся, молода пара, яка очікує на дитину, директорка банку, агентка з нерухомості і ще дехто там заховався. В цю історію залучені двоє поліцейських, які намагаються розв’язати проблему цих людей, а, можливо, свою власну. Усе це дуже тривожні люди, але коли їх взяли в заручники, це не налякало жодного з них. Історія про взаємопідтримку і порозуміння. 



Коментарі