.jpg)
Кожен українець, мабуть, знає, що таке вишиванка, адже це не просто одяг, а частина душі. Історія національного вбрання українців сягає глибокої давнини. Наші працьовиті пращури завжди вміли створити справжню красу з полотна та ниток.
Достеменно невідомо, коли ж вишиванка почала розвиватись як галузь мистецтва. Дослідники стверджують, що розвиток вишиванки відбувався протягом кількох століть. З року в рік предки збагачували ремесло новими орнаментами та техніками.
Українські жінки навчились виготовляти нитки унікальних відтінків для того, щоб на полотні вигравали нові кольори. В давнину вірили, що вишиванка оберігає людину, дарує їй добру долю та здоров’я. Матері вишивали своїм дітям одяг з особливою теплотою та любов’ю. Існують свідчення, що процес вишивання мав вигляд особливої церемонії. Жінки вишиваючи молились і вірили, що ці молитви зроблять їх вишиванку сильною, наповненою позитивною енергією та здатною захистити від зла та напасті.
Сьогодні у нашій бібліотеці-філії зібралося чотири покоління поціновувачів української вишивки. Ті, хто уміє вишивати і ті, хто хто хоче опанувати умінням творити таку красу. Майстрині радо ділилися досвідом, а дітки з великим задоволенням вишивали перші свої стібки. Дякую майстриням: Світлані Колногозюк, Надії Головащенко та Олені Поляруш.
Збережемо мову, збережемо культуру, збережемо традиції, збережемо своє - українське!
Коментарі
Дописати коментар