НАВІКИ СЛАВА УКРАЇНІ -ГЕРОЯМ СЛАВА НА ВІКИ!

Історія свята почалась ще 1941 року. Тоді на II Великому зборі Організації українських націоналістів було прийняте рішення про святкування Дня Героїв. Дата 23 травня була обрана не просто так – цього дня 1938-го в Роттердамі було вбито одного з ідеологів українського націоналізму – полковника Євгена Коновальця. Спочатку свято відзначалось підпільно. Але зі здобуттям Україною незалежності почало набувати розголосу. Присвячений День Героїв найкращим синам своєї Батьківщини, всім тим, хто віддав життя в боротьбі за рідну землю та її свободу. Цього дня тисячі українців виходять на вулиці міст та беруть участь в урочистостях з нагоди пам’яті загиблих героїв: козаків, повстанців, січових стрільців та тих, хто сьогодні захищає рідну Україну на передовій.

Міжнародний день Гаррі Поттера.2 травня у світі відзначають Міжнародний день Гаррі Поттера, присвячений герою відомих книг англійської письменниці Джоан Роуліг та серії одноіменних фільмів – хлопчику зі шрамом, який став видатним чаклуном та переміг Темного Лорда Волдеморта. Суспільне зібрало факти про заснування свята та як його відзначають фанати відомої саги.

Ідея написання книги у Джоан Роулінг з'явилася у 1990 році, коли вона поверталася з Манчестера до Лондона. З вікна поїзду вона побачила хлопчика в окулярах. З того часу вона почала створювати магічний світ школи Гоґвортс.
Перша книга про хлопчика-чаклуна, який вижив, вийшла у друк 1997 року невеличким тиражем. Під час релізу останньої – сьомої книжки "Гаррі Поттер та смертельні реліквії", влітку 2007 року, був встановлений рекорд із продажів – за перший день у США та Великій Британії було продано понад 11 мільйонів примірників.Саме ця серія книжок Дж. К. Роулінг мала значний вплив й занесена в Книгу рекордів Гіннеса як найбільш продавана серія від одного автора. З виходу першої книжки й до нині у світі продано понад 500 мільйонів копій.

 


В українському перекладі книги про хлопчика-чарівника виходили з 2002 році у видавництві Івана Малковича "А-ба-ба-га-ла-ма-га"


Офіційного способу відсвяткувати Міжнародний день Гаррі Поттера немає, фани самі визначають як це робити. Проте багато людей відзначають цей день, влаштовуючи марафон з перегляду всіх вісьмох фільмів про Гаррі Поттера поспіль. Дехто перечитує улюблену книжку про хлопчика-чарівника.
  2 травня 1998 року відбулася битва за магічне місто Гоґвортс, а улюблений персонаж Гаррі Поттер переміг Волдеморта.  
  Сьогодні і ми боремося за нашу свободу з  російськими загарбниками. Ми знаємо, що здолаємо зло, яке прийшло на нашу українську землю. 


Коментарі