Поезія єднає серця

  Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.  Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Лелека


Після 13 вересня журавлі починають відлітати в теплі краї на зимівлю. Журавель – символ України і любові до рідної землі. Журавель – названий «Божою птицею» або «птахом Сонця».
За українськими повір'ями, журавлі теж були посланцями божими. Вірили, що по осені журавлі забирають в нетутешній світ душі покійних. А навесні супроводжують душі немовлят, яким незабаром судилося народитися. Звичайно ж, по відльоту і прильоту журавлів судили про наближення зими і весни.
Український народ завжди шанував  журавля як птицю загального щастя і радості. На роздолля, коли пробуджується природа, нерідко виходила все село, ледь почувши довгоочікуване курликання. До птахів зверталися з проханнями про родючість, здоров'я, благополуччя в родині. Головним заняттям в цей день у наших предків був збір журавлини. У давні часи існувало вірування, що до 13 вересня не можна збирати і їсти журавлину, інакше можна збожеволіти. Збір журавлини зазвичай є трудомісткою справою, яка займає багато часу. 

Коментарі