Гриб мухомор

  Красиві яскраво-червоні гриби мухомори – прикраса будь-якого лісу, особливо восени, коли вони так виділяються на тлі жовтіючого листя. Але з ним треба бути обережними – вони отруйні, і отруїтися мухомором можна дуже легко, причому це отруєння може призвести до фатальних наслідків. Але штовхати їх ногами теж не варто, так як ними харчуються багато лісові тварини.

Кольоровий дзвіночок

 

А ви знали, що традиція починати навчальний рік з 1 вересня походить ще з 325 року? А коли святкують початок навчання в інших країнах? А чому не можна ділитися планами на майбутнє цього дня?

Сьогодні на черговому занятті гуртка "Чарівна майстерня2 юні користувачі виготовили листівку-дзвіночок з кольорового паперу, яку кожен із них подарує своїй вчительці 1вересня. Діти не тільки виготовили листівку, а й дізналися багато цікавих фактів про  початок навчального року. А ви про них знали? Ні? Тоді знайомтеся: Під час правління Петра Першого новий рік був перенесений на січень, проте в гімназіях і університетах дата початку навчання залишилася колишньою, і тільки сільські школярі починали вчитися з 1 грудня. Традиція розпочинати навчання з 1 вересня є далеко не в усіх країнах. В Америці точної дати початку навчання немає, це може бути період з середини серпня до середини вересня. Австралійські діти йдуть в школу після 26 січня. В Японії перший дзвоник дзвенить у квітні, а останній – у березні наступного року. У Канаді 1 вересня діти не йдуть до школи, коледжу чи університету. Вони святкують разом з батьками не День Знань, а останні дні літа. Перший понеділок вересня називається Днем Праці – Labor Day – і вважається офіційним закриттям літнього сезону. Школа для всіх стартує наступного дня — у перший вівторок вересня. На території України до середини 30-х рр. XX століття не було точної дати початку навчального року, діти йшли до школи після завершення польових робіт.


Коментарі