Поезія єднає серця

  Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.  Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Жуль Верн та весь світ у його творах195 років тому народився французський письменник - фантаст Жуль Верн. Його небезпідставно  вважають засновником жанру наукової фантастики. Перші ж романи принесли автору  всенародне визнання. Щойно книги французького письменника виходили друком, вони негайно перекладалися багатьма мовами й поширювалися в усьому світі. У бібліотеці-філії було проведено літературну годину для дітей "Жуль Верн та весь світ у його творах».  


8 лютого у бібліотеці-філії було проведено літературну годину для дітей "Жуль Верн та весь світ у його творах».  

Коли Жуль Верн писав свої книги, Арктика ще не була завойована, полюси ще не були відкриті, Центральна Африка, Внутрішня Австралія, басейн Амазонки, Памір, Тибет, Антарктида майже ще не були вивчені. Герої Жуля Верна здійснюють географічні відкриття, випереджаючи справжні. Твори Жуля Верна популярні у всіх країнах світу.  За багатьма з них зняті художні та мультиплікаційні фільми. Книги письменника викликають інтерес до наукового пізнання світу, можуть служити навчальними посібниками з географії, фізики, біології, ботаніки. В своїх творах він передбачив наукові відкриття і винаходи в найрізноманітніших областях, в тому числі акваланги, телебачення і космічні польоти.Коментарі