Поезія єднає серця

  Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.  Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Рідна мова-життя духовного основа
Буду я навчатись мови золотої…
У трави-веснянки, у гори крутої,
В потічка веселого, що постане річкою,
В пагінця зеленого, що зросте смерічкою.
Буду я навчатись мови-блискавиці
В клекоті гарячім кованої криці,
В корневищі пружному ниви колоскової
В леготі шовковому пісні колискової.
Щоб людському щастю
дбанок свій надбати;
Щоб раділа з мене
Україна-мати…

Андрій Малишко

У світі існує близько 7 тисяч мов, але всі вони об’єднуються науковцями у порівняно маленьку кількість мовних сімей. Найрозповсюдженішими вважаються індоєвропейські мови, які є рідними для майже половини всього населення планети. В цю групу мов входить і українська. А ви знали, що до 45 млн людей у світі розмовляє нашої мовою?! Вона є другою за поширеністю серед слов'янських мов.  


З нагоди дня рідної мови у бібліотеці-філії було проведено літературну вікторину "Рідна мова-життя духовного основа". Бібліотекар розповіла дітям про  історію  виникнення  свята, про багатство, красу і милозвучність  української мови. Діти переглянули казку про українську мову, виконали багато цікавих завдань відгадали загадки, пригадали прислів‘я, переглянули книжкову виставку.


Коментарі