Поезія єднає серця

  Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.  Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Творчість крізь призму душі та серця

 

Ірен Роздобудько - письменниця та журналіст родом з Донецька. Уявіть – в кінці 80-х вона лише починала почала говорити українською, а після 2000 року почалася її практично кар'єра популярної сучасної української письменниці.

На одній з "Коронацій слова" Ірен Роздобудько сама підбила підсумки першого десятиліття своєї творчості: "Можу сказати фактами: у 2000 році у мене було друге місце на конкурсі та перша книжка, а зараз, у 2010 році - вже вісімнадцята книжка і п'ять фільмів". Звісно, в 2011 році книжок ще більше. З останніх успіхів – "Я знаю, що ти знаєш, що я знаю".

"Зірочки" на фюзеляжі її доробку не тільки літературні, але й кінематографічні. Письменниця говорить, що всьому вчиться сама -і сценарії писати, і дитячі книжки. Крім того, Ірен Роздобудько тепер ще й навчає майбутні покоління режисерів.

Коментарі