Дитинства чисте джерело

Напередодні  міжнародного дня захисту дітей бібліотекар філії провела  День читацьких задоволень «Дитинства чисте джерело». На заході було презентовано літературну виставку «Веселкове книжкове літо», проведено огляд нових надходжень до нашої книгозбірні та проведено літературну вікторину «Мандруємо країною казок».  «Бібліоліто – 2023» розпочалося! Протягом трьох наступних літніх місяців в нашій книгозбірні буде проведено багато різних заходів, що покликані заохотити дітей до читання, популяризувати книгу та забезпечити користувачам корисне, насичене дозвілля.  

Іжачок

Учасники гуртка "Чарівна майстерня" виготовили аплікацію "Їжачок". Їжачки – дуже милі й корисні істоти, які не бояться сусідства з людьми – тож часом їх можна побачити в міських парках та скверах. Про їх користь говорить сама назва – слово «їжак» походить від давньогрецького «echinos», що означає «пожирач змій» – їжаки мають стійкість до їх отрути, тому сміливо нападають на змій та скорпіонів.

Їжаки – всеїдні тварини, що їдять не тільки змій, а й фрукти, ягоди, гриби, молюсків, великих комах, гусениць і черв’яків. Більші види їжаків можуть полювати на ящірок, жаб та мишей. Через це їжаки – цінні тварини й справжні помічники аграріям: вони знищують хрущів, гусінь та інших шкідників. Їжак – надзвичайно швидка і жвава тварина, що здатна розвивати швидкість до 3 метрів на секунду, а також плавати, стрибати й лазити по деревах.

У їжака слабий зір, але є чудовий слух і нюх. При знайомстві з новими запахами, їжаки спочатку пробують предмет на смак – облизують його, а потім труться об нього. Їжаки ведуть одиночний спосіб життя, а зі своїми побратимами зустрічаються тільки для продовження роду. Спілкуються за допомогою свисту, а коли розлючені – бурчать. А при небезпеці згортаються в клубок.


Коментарі