Поезія єднає серця

  Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.  Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

День бабусь та дідусів

 

Щороку 28 жовтня в Україні відзначається День бабусь та дідусів. Це душевне, зворушливе і дуже важливе свято, адже люди похилого віку дуже потребують уваги онуків. Свято бабусь і дідусів виникло відносно нещодавно – у 2009 році. Його заснувало нідерландське Квіткове бюро. Ідея полягала у тому, щоб онуки цього дня вітали своїх дідусів і бабусь та дарувати їм горщики з живими квітами, що символізують зв'язок поколінь.За можливості сьогодні обов’язково варто завітати до своїх бабусь та дідусів, щоб привітати їх з цим милим і душевним святом. Якщо ж неможливо привітати наживо, то слід надіслати листівку або вітання для своїх рідних людей.
25 жовтня в рамках проекту дитячий гурток "Чарівна майстерня" в бібліотеці-філії було проведено день веселих витівок . Діти виготовили вітальну листівку для бабусь та дідусів, переглянули веселий мультик "Вперед і вгору", та кожен обрав для себе книгу з улюбленими казками.Коментарі