Поезія єднає серця

  Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.  Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Я люблю своє місто

 

  У другу суботу вересня- Вінниця святкує свій День народження, цього року їй 659 років. В цей важкий час для всієї України та українського народу, як і інші міста Вінниця живе: допомагає ЗСУ, пораненим Воїнам, тимчасово переміщеним громадянам і твердо вірить, що наступного року ми будемо святкувати ювілей уже у своїй, мирній державі.

  Вінниця це велике і водночас компактне місто, з дуже позитивними людьми і розміреним темпом: тут нема шаленого ритму міста - мільйонника. Місто, де живуть і працюють люди різних професій.  Серед них багато тих, хто творить прекрасне: художники, поети, артисти та письменники. Одні письменники тут живуть, а інші приїздять на зустріч  з читачами. Сьогодні я рада вас познайомити з сучасною українською письменницею – Наталкою Доляк. ЇЇ твори цікаві та захоплюючі, ви обов’язково відкриєте щось для себе.


Коментарі