Поезія єднає серця

  Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.  Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Буктрейлер "Мазепа" Джордж Гордон Байрон

 Мазепа - найвідоміший правитель України, оспіваий видатними європейськими митцями, зокрема: Джорджом Байроном Вольтером, Еженом Делакруа, Францом Лістом, Віктором Гюгю.


Зацікавлення на заході Європи Україною стало дуже помітним наприкінці XVII — на початку XVIII сторіччя. Про це свідчать численні опубліковані тоді історичні книжки і мандрівна література, а також журнальні статті. Зокрема, в Королівстві Англія першою публікацією, в якій широко згадувалась Україна, була надрукована у 1603 році «Загальна історія Турків. До 1638 року ця книжка перевидавалася п'ять разів й згідно з твердженнями біографів Лорда Байрона, цю книга мала надзвичайний вплив на молодого Байрона й спричинила до його захоплення Османською імперією. Скоріше за все саме з книжки Ноллза Байрон вперше дізнався про існування України.

Коментарі