Поезія єднає серця

  Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.  Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Тюльпан


До квітів, що дарують нам весняний настрій, відносять: підсніжники, проліски, крокуси, ряст, рябець шаховий, первоцвіти, нарцис, тюльпан та інші.  Тюльпан-- це ніжність, краса та елегантність у одній квітці.

Нині тюльпани ростуть майже біля кожного будинку, щовесни цвітуть та милують око. Члени клубу "Чаріна майстерня" виготовили  витинанку  "Тюльпан"


У далекому 1554 році посол Німеччини надіслав в свою країну з Османської імперії перші цибулини загадкових квітів, які відразу ж підкорили серця німецьких садівників. Називати їх стали «Tulipan», що було схожим з вимовою назви турецького головного убору «тюрбан». Квіти швидко поширилися по Європі, а в Голландії почалася справжня тюльпаномания. За одну цибулину віддавали великі суми, ними торгували на біржах і аукціонах, дарували як дорогих подарунків. У той час стали потихеньку виводити все більше нових сортів дивовижних квітів, і садівники помітили, що кліматичні умови Голландії чудово підходять для їх культивування. Так голландці стали лідерами з вирощування і селекції цього прекрасного квітки, який до цього дня вважається негласним символом країни.

В Україні ми можемо побачити цілі долини тюльпанів: біля Чернівців, біля Івано-Франківська та в Кам'янці-Подільському. Ціле море тюльпанів, різних кольорів та різних сортів.

Коментарі