НАВІКИ СЛАВА УКРАЇНІ -ГЕРОЯМ СЛАВА НА ВІКИ!

Історія свята почалась ще 1941 року. Тоді на II Великому зборі Організації українських націоналістів було прийняте рішення про святкування Дня Героїв. Дата 23 травня була обрана не просто так – цього дня 1938-го в Роттердамі було вбито одного з ідеологів українського націоналізму – полковника Євгена Коновальця. Спочатку свято відзначалось підпільно. Але зі здобуттям Україною незалежності почало набувати розголосу. Присвячений День Героїв найкращим синам своєї Батьківщини, всім тим, хто віддав життя в боротьбі за рідну землю та її свободу. Цього дня тисячі українців виходять на вулиці міст та беруть участь в урочистостях з нагоди пам’яті загиблих героїв: козаків, повстанців, січових стрільців та тих, хто сьогодні захищає рідну Україну на передовій.

Витинанка "Голуб миру".Голуб миру-вираз, що набув популярності після закінчення Другої світової війни у звязку з діяльністю Всесвітнього конгресу прихильників миру.

Перший Всесвітній конгрес прихилників миру проходив 1949 році в Парижі та Празі. Емблема цього конгресу була намальована Пабло Пікассо, на ній зображений білий голуб, що несе у дзьобі оливкову гілку.Але й сам вираз, і зображення голуба мируз'явилися набагато раніше. Вираз походить від Біблійного оповідання про голуба, що приніс Ною в ковчег гілку маслини.

Існує традиціявипускати білих голубів, як символ мирних намірів. 


Коментарі