Поезія єднає серця

  Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.  Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

День Бабака

 

У середу, 2 лютого, в багатьох країнах світу відзначають День бабака. 
В Україні в цей день будять бабака, який живе на біостанції під Харковом.
 Як відомо, традиція прогнозувати погоду за поведінкою тварин була притаманна для багатьох народів світу. У Стародавньому Римі 2 лютого відзначали День їжака, а в Німеччині аналогічну місію було покладено на борсука.

           
У День бабака існують всього лише дві основні прикмети:
- тварина не бачить своєї тіні і спокійно виходить з нори - весна буде ранньою;
- гризун в сонячний день бачить свою тінь, лякається і ховається в нору - доведеться зимувати ще шість тижнів.
   На експрес огляді діти дізналися про те, що бабаки є вельми своєрідними тваринами. Живуть на відкритих місцевостях, риють глибокі нори, споживають тільки ніжні стебла зерновихрослин, квітки, баштанні культури. З 2021 року бабака занесено до Червоної книги України.
 Маленькі читачі намалювали самого бабака та ознайомилися з книгою "Світ - дивосвіт України".

Коментарі