НАВІКИ СЛАВА УКРАЇНІ -ГЕРОЯМ СЛАВА НА ВІКИ!

Історія свята почалась ще 1941 року. Тоді на II Великому зборі Організації українських націоналістів було прийняте рішення про святкування Дня Героїв. Дата 23 травня була обрана не просто так – цього дня 1938-го в Роттердамі було вбито одного з ідеологів українського націоналізму – полковника Євгена Коновальця. Спочатку свято відзначалось підпільно. Але зі здобуттям Україною незалежності почало набувати розголосу. Присвячений День Героїв найкращим синам своєї Батьківщини, всім тим, хто віддав життя в боротьбі за рідну землю та її свободу. Цього дня тисячі українців виходять на вулиці міст та беруть участь в урочистостях з нагоди пам’яті загиблих героїв: козаків, повстанців, січових стрільців та тих, хто сьогодні захищає рідну Україну на передовій.

День Бабака

 

У середу, 2 лютого, в багатьох країнах світу відзначають День бабака. 
В Україні в цей день будять бабака, який живе на біостанції під Харковом.
 Як відомо, традиція прогнозувати погоду за поведінкою тварин була притаманна для багатьох народів світу. У Стародавньому Римі 2 лютого відзначали День їжака, а в Німеччині аналогічну місію було покладено на борсука.

           
У День бабака існують всього лише дві основні прикмети:
- тварина не бачить своєї тіні і спокійно виходить з нори - весна буде ранньою;
- гризун в сонячний день бачить свою тінь, лякається і ховається в нору - доведеться зимувати ще шість тижнів.
   На експрес огляді діти дізналися про те, що бабаки є вельми своєрідними тваринами. Живуть на відкритих місцевостях, риють глибокі нори, споживають тільки ніжні стебла зерновихрослин, квітки, баштанні культури. З 2021 року бабака занесено до Червоної книги України.
 Маленькі читачі намалювали самого бабака та ознайомилися з книгою "Світ - дивосвіт України".

Коментарі