Поезія єднає серця

  Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.  Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Закладка для книжки  Закладка для книжки  — смужка тонкого матеріалу (паперу, тканини), призначена для позначення необхідного місця в книжці, зошиті, альбомі шляхом закладання між сторінками.
  Закладка, яка виготовлюється у процесі видання книги і є частиною її конструкції, називається лясе.
  Закладка буває різних видів — паперова, картонна, лясе, тканинна, вишивана та інші. Є різні способи їх виготовлення.
  Найдавніша   закладка для книги датується шостим століттям нашої ери. Вона виготовлена зі шкіри з орнаментом, має підкладку з пергаменту і кріпиться шкіряним пасочком до обкладинки коптського рукопису. Закладку знайшли в Єгипті.
 
Учасники  гуртка «Чарівна майстерня» виготовили паперову закладку для книжки. Кожен обрав малюнок за смаком та нову книжку  для читання. 
 


Коментарі