Поезія єднає серця

  Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.  Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Ой на Івана, на Купала.


Івана Купала - традиційне східнослов'янське свято, яке присвячене літньому сонцестоянню, має язичницьке коріння і відзначають його в ніч з 6 на 7 липня. В Україні , під час археологічних розкопок , виявлено свідчення святкувань Купала, яким понад три тисячі років. Дуже важливим атрибутом свята є вінки, які дівчата плели з дванадцяти трав, прикрашали кольоровими стрічками та пускали на воду.

7 липня до бібліотеки завітали юні читачі, які плели вінки з трав та  квітів: 


Ознайомилися з технікою плетіння вінка з вишень.


Переглянули літературу про традиції святкування Купала в Україні. Подивилися мультик "Квітка папороті", по повісті М. Гоголя "Ніч проти Івана Купала" та мультфільм "Цвіт папороті":


Прослухали легенду про Незабудку, та  загадки про квіти.Коментарі