Гриб мухомор

  Красиві яскраво-червоні гриби мухомори – прикраса будь-якого лісу, особливо восени, коли вони так виділяються на тлі жовтіючого листя. Але з ним треба бути обережними – вони отруйні, і отруїтися мухомором можна дуже легко, причому це отруєння може призвести до фатальних наслідків. Але штовхати їх ногами теж не варто, так як ними харчуються багато лісові тварини.

Народжені Україною

 


Конституцією загальнонаціональними символами України визначені прапор, герб і гімн. Проте важко не погодитися, що код нації формують набагато більше складових: наша історія, традиції, поезія та музика, архітектурні та художні пам’ятки, визначні місця та постаті, якими ми особливо пишаємося та завдяки яким гордо заявляємо про себе на міжнародній арені.

«Україна − це ексклюзив» − так писала Ліна Костенко в романі «Записки українського самашедшого», згадуючи про всі катки історії на види випробувань, які довелося пережити країні. Нас стільки разів забороняли чи сумлінно цензурували − здавалося б, як мали з’явитися талановиті митці? Проте з’явилися − і борці за справедливість, і автори найчуттєвішої лірики, і новатори-модерністи, і представники суспільно-політичних рухів, і перекладачі з усіх мов світу, і просто сміливі люди.

До 32-го дня народження сучасної України в бібліотеці було презентовано літературну виставку "Народжені Україною" нагадаємо саме про такі символи незалежності. Зокрема розповідаємо про українських письменників і письменниць та відомих митців України. 

Коментарі