Гриб мухомор

  Красиві яскраво-червоні гриби мухомори – прикраса будь-якого лісу, особливо восени, коли вони так виділяються на тлі жовтіючого листя. Але з ним треба бути обережними – вони отруйні, і отруїтися мухомором можна дуже легко, причому це отруєння може призвести до фатальних наслідків. Але штовхати їх ногами теж не варто, так як ними харчуються багато лісові тварини.

На Івана, на Купала


За григоріанським календарем свято Купала щорічно святкують в ніч з 6 на 7 липня. За юліанським календарем Купала збігається з днем літнього сонцестояння і припадає у ніч з 23 на 24 червня. Купала – це одне з найстаріших та найбільш самобутніх свят в українській культурі. Воно бере початок ще понад три тисячоліття тому і має міцний зв'язок із язичництвом.

 Сьогодні в нашій філії відбулася літературна світлиця "На Івана, на Купала". Юні користувачі познайомилися з легендою виникнення свята, плели вінки, прикрашали стрічками вербу та водили кругом неї танок, вчили пісню "Кругом Мариноньки", відгадували загадки про рослини, обирали книги, які сподобалися. Всі були трішки втомлені, але задоволені.

Коментарі