Ми разом - ми друзі


Справжній друг — подарунок долі та найбільша удача в житті. Нестримний сміх, захоплюючі історії, сокровенні таємниці й лише вам зрозумілі словечка — з другом завжди є про що поговорити, кого згадати і чим розважитись. Читай найкращі дитячі вірші про дружбу та ще раз переконайся: щирий друг — то найцінніший скарб.вято Всесвітнього Дня Дружби відзначається 30 липня. Ідея виникла у 1958 році і належить доктору Артеміо Брачіо. Святкування запропоновано під час вечері з друзями в Пуерто Пінаско, Парагвай.

Дружба є найважливішим елементом як взаєморозуміння, так і гарних, добросусідських відносин. Ми, люди, всі такі різні, у нас можуть бути зовсім своєрідні погляди на одні й ті ж речі, різна культура, різні підходи у вирішенні тих чи інших питань, але не маючи дружби між собою, ми починаємо наражати на небезпеку не тільки оточуючих нас людей, але також і самих себе. У ході проведення Міжнародного десятиліття культури миру та не насильства в інтересах всієї планети, під егідою ООН, яке охопило період з 2001-го по 2010-й рік, цей факт став на стільки очевидний, що на своїй 65-й сесії, що відбулася 27-го квітня 2011-го року в резолюції № 65/275, Генеральна асамблея ООН заснувала нове свято, безпосередньо присвячене цій темі. «Міжнародним днем дружби» в календарі стала дата 30-е липня.


Сьогодні в нашій книгозбірні в рамках проекту "Мистецьке літо" проведено літературне читання "Ми разом - ми друзі", до міжнародного дня дружби.  Учасниками заходу стали вірні друзі книгозбірні –  наші постійні читачі. Мета заходу -згадати про своїх друзів і порадувати їх увагою, висловити свою любов і повагу. Бібліотекар  познайомила гостей з історією виникнення свята, відзначивши, що будучи неофіційним, воно є дуже популярним в світі. За допомогою пізнавальної добірки літератури розповіла, що таке дружба, що головне в ній та як вона цінувалась в різні епохи.  Кожен із присутніх дав своє визначення,  хто такий друг і хто такі друзі. Всі гуртом поміркували, яким повинен бути справжній друг, а яких друзів треба остерігатися. Власноруч виготовили дерево дружби з кольорового паперу. До уваги присутніх було презентовано художні твори про справжніх друзів. Кожен учасник зустрічі отримав роздруківку «Правила дружби».
Коментарі