Поезія єднає серця

  Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.  Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Я люблю своє місто

  У другу суботу вересня- Вінниця святкує свій День народження, цього року їй 659 років. В цей важкий час для всієї України та українського народу, як і інші міста Вінниця живе: допомагає ЗСУ, пораненим Воїнам, тимчасово переміщеним громадянам і твердо вірить, що наступного року ми будемо святкувати ювілей уже у своїй, мирній державі.

У бібліотеці - філії відбулася презентація виставки - інсталяції " Я люблю своє місто". Користувачі філії ознаймилися з літературою про Вінницю та переглянули фото старої Вінниці.

Віннице, як тебе не кохати?

Ти – зоря у моїх почуттях,

Місто мрії, любові й наснаги.

Діамант у короні звитяг!
Коментарі