Поезія єднає серця

  Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.  Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Чарльз Діккенс "Я вірю і маю намір вселити людям віру в те, що на світі існує прекрасне" 210 років тому народився  Чарльз Діккенс (7 лютого 1812–9 червня 1870) - популярний англійський прозаїк вікторіанської епохи, і донині він залишається гігантом британської літератури. 
  Діккенс написав численні книги, які зараз вважаються класикою, зокрема "Девід Копперфілд", "Олівер Твіст", "Казка про два міста" та "Великі сподівання". Більшість його робіт були натхнені труднощами, з якими він стикався в дитинстві, а також соціальними та економічними проблемами у вікторіанській Британії.
 Входить в трійку екранізованих письменників у світі. За мотивами його творів було знято близько 180 фільмів, серіалів і мультфільмів.

Коментарі