НАВІКИ СЛАВА УКРАЇНІ -ГЕРОЯМ СЛАВА НА ВІКИ!

Історія свята почалась ще 1941 року. Тоді на II Великому зборі Організації українських націоналістів було прийняте рішення про святкування Дня Героїв. Дата 23 травня була обрана не просто так – цього дня 1938-го в Роттердамі було вбито одного з ідеологів українського націоналізму – полковника Євгена Коновальця. Спочатку свято відзначалось підпільно. Але зі здобуттям Україною незалежності почало набувати розголосу. Присвячений День Героїв найкращим синам своєї Батьківщини, всім тим, хто віддав життя в боротьбі за рідну землю та її свободу. Цього дня тисячі українців виходять на вулиці міст та беруть участь в урочистостях з нагоди пам’яті загиблих героїв: козаків, повстанців, січових стрільців та тих, хто сьогодні захищає рідну Україну на передовій.

Літературна година "Гелен із Зелених дахів".

 


Якщо вам хочеться провести кілька вечорів, занурившись у світлу й теплу історію з кінця дев’ятнадцятого століття, то «Енн із Зелених Дахів» Люсі-Мод Монтгомері — це саме те, що вам потрібно. У книзі події відбуваються в Канаді, а ще вона підходить навіть для дітей 10 років, тому читання «Енн із Зелених Дахів» може перетворитися на прекрасні й затишні вечори сімейної літератури.

Люсі-Мод Монтгомері вдалося створити героїню, яку Марк Твен назвав «найбільш зворушливою й чарівною дитиною художньої літератури із часів безсмертної Аліси». Книга розповідає про вже немолодих брата й сестру, що живуть на фермі «Зелені Дахи». Їм доволі складно поратися по господарству самостійно, тому вони вирішують усиновити хлопчика з притулку, який допомагав би з домашніми справами. Вони передають своє бажання через людей, але, як часто буває, інформація трохи спотворюється, і до Зелених Дахів прибуває… маленька руда дівчинка одинадцяти років, якій не подобається її ім’я. Саме з її появою життя брата і сестри кардинально змінюється. Нові батьки беруться за виховання чуйної й безпосередньої Енн, що, попри свій вік, устигла пережити чимало на своєму шляху.

Це добра й частково автобіографічна історія про родину, тепло й будинок, в якому знаходиш себе. Монгомері після тріумфу першої книжки написала продовження у вигляді семи книг, де Енн поступово зростає, одружується ц заводить власних дітей. На сьогодні в Канаді Зелені Дахи стали однією з найвідоміших туристичних пам’яток, що пов’язані з літературою. Також спеціально для туристів відкритий хутір-музей, «населений» героями роману, і ще ціла низка цікавинок для знавців циклу.

Коментарі