Поезія єднає серця

  Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.  Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Серцю властиво любити

 

День святого Валентина, або ж Валентинів день чи Свято усіх закоханих відзначають 14 лютого. Назва свята походить від святого Валентина, якого у цей день вшановують християни західного обряду. 


У сучасному світі, як і в Україні зокрема, свято набуває усе більшої популярності, а разом із ним і традиція дарувати щось в цей день своїм коханим. Окрім подарунків, важливим елементом є надсилання валентинки. Валентинка – листівка, зазвичай у формі серця, яку прийнято дарувати коханим людям у День святого Валентина. Традиційний колір валентинки – червоний чи рожевий, які символізують любов та відданість. Нині Свято всіх закоханих носить суто романтичний характер. В Україні це дуже популярна дата для укладання шлюбу та заручин.Коментарі