Поезія єднає серця

  Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.  Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Алан Мілн і його герої


Алан Александер Мілн (18 січня 1882 — 31 січня 1956) — англійський письменник, автор чисельних п’єс, детективних романів, комічних оповідань і дитячих віршів, найбільш відомий завдяки книзі про Віні Пуха, яку сам не надто любив.

Народився Алан Мілн у сім’ї директора приватної школи, де також викладав Герберт Уелс, який у своїх спогадах згадував маленького хлопчика, що брав активну участь у виданні шкільного журналу — цим хлопчиком був Мілн, який з самого дитинства був впевнений, що стане письменником і прямо говорив про це батькові, коли той обговорював з ним майбутнє

Віні Пух з’явився завдяки сину Мілна Крістоферу Робіну, який у 4 роки переназвав свого плюшевого ведмедика на честь живої ведмедиці, яку побачив у зоопарку, а взагалі Віні Пух з’явився у Крістофера Робіна 21 серпня 1921 року як подарунок на перший день народження.


До своїх дитячих книжок Мілн ставився негативно, адже через них йому був закриті двері у дорослу літературу. У передмові до одного із своїх романів письменник написав, що діти виявилися для нього справжнім нещастям, а Віні Пуха письменник ніколи не виділяв із своїх творів і ставився до нього несерйозно. Справжній Крістофер Робін, як і батько, теж намагався позбутися слави, яка з’явилася у нього після виходу книги, адже усе життя його спримали, як того маленького хлопчика з Пухової галявини


Іграшки, якими грався Крістофер. Зберігаються у головній філії Ньюйорської публічної бібліотеки.
Видавництво Івана Малковича ''А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА'', 2003 рік. 122 ст.

Коментарі