Патріотичне серце. Аплікація.

  22 січня - День Соборності України, свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української народної республіки (УНР) та Західноукраїнської народної республіки (ЗУНР), яке відбулося 1919 року на Софійській площі в Києві. Знагоди свята на занятті гуртка "Чарівна майстерня"учасниками було виготовлено аплікацію "Патріотичне серце"

Веселе свято Калити.


 Щорічно 13 грудня ми святкуємо День Андрія Первозванного. З усього річного циклу свят воно вважається для молоді найбільш веселим. А народні обряди походять ще від дохристиянського свята Калити. Традиційно в Україні молодь збиралась на  Андріївські вечорниці для ворожіння, випікання калити та парубоцьких збитків. Звісно, що тепер більшість звичаїв забулась та відійшла в минуле, але частина з них живе й по сьогодні.


Цікавим обрядом для дітей та молоді є кусання калити. Свято припадає на найтемніший період року, коли найдовші ночі та найкоротші дні. У дохристиянські часи вірили, що довжина світлового дня зменшується тому, що сонце пожирають міфологічні істоти. Відтак обряд відкушування Калити символізує завершення року та сонце, якого з кожним днем все менше й менше". 
А от кусання Калити навіть сьогодні - це весело та приємно проведений час.Коментарі